Kategorie blog
Popularne na blogu hasła
Prawa autorskie

Wszystkie teksty na blogu są mojego autorstwa. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie itd. w jakiejkolwiek formie.

Ile farby jest potrzebne, aby pomalować mały mebel - Malowanie mebli z IKEA - drewniany stołek Bekvam 0

Serię wpisów o malowaniu mebli farbą akrylową Fusion rozpocznę postem: jak pomalować na jasno drewniane meble z IKEA? Przy okazji odpowiem na pytanie - ile potrzebujemy farby, aby pomalować mały mebel?

Taboret ze schodkiem Bekvam to element wyposażenia w niejednej kuchni. Ten stołek wykonany jest z litej brzozy i w podstawowej wersji nie jest niczym malowany czy lakierowany. Mój domowy stołek był wcześniej malowany farbą mleczną w niebieskoszarym kolorze Shutter Grey, ale nie woskowałam go wcześniej, ani nie lakierowałam.

Przed pomalowaniem mebla jasnym kolorem farby do mebli Fusion, taboret dobrze umyłam wodą z mydłem, nic więcej nie musiałam robić. Nie trzeba szlifować mebli przed malowaniem farbą Fusion.

Na tym przykładzie wyrazie widać, ile farby do mebli Fusion jest potrzebne, aby pomalować mały mebelek. Tester Fusion zawiera 37 ml farby i tyle wystarczyło na całe malowanie (nawet resztka farby została w opakowaniu). Do malowania wybrałam jasny kolor Bedford z linii kolorów Classic farb Fusion. Jest to jasny beżowy kolor, bardzo delikatnie przełamany kroplą zielonego koloru.

Mimo że malowałam szaroniebieską powierzchnię na jasno, jedna warstwa farby Fusion wystarczyła, aby całkowicie zakryć poprzedni kolor mebla. Farba Fusion jest niezwykle mocno kryjąca i wydajna. Maluje się nią szybko i wygodnie a pomalowanej powierzchni nie trzeba lakierować ani woskować.

 

Polecam i pozdrawiam,

Ewa

Save

Save

Save

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl