Kategorie blog
Popularne na blogu hasła
Prawa autorskie

Teksty zamieszczone na stronie www.hemma.pl są mojego autorstwa. Zdjęcia na stronie są autorstwa mojego lub autorstwa producentów/dystrybutorów farb Miss Mustard Seed i Fusion Mineral Paint, użyczone na bazie umów. Jeśli jest inaczej, wyraźnie jest to zaznaczone. Uprzejmie proszę nie kopiować.

Jeśli potrzebujesz tekstu o malowaniu mebli, o technikach malowania lub o farbach do mebli, a może opisu produktów, tłumaczenia czy usługi typu copywriting - proszę, napisz lub zadzwoń do mnie, chętnie zapoznam się z ofertą współpracy.

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Malowanie mebli farbą mleczną Miss Mustard Seed - instrukcja do pobrania 0

Zależy mi na tym, żebyś poznała i pokochała wyjatkową farbę do mebli - Miss Mustard Seed Milk Paint. To jedyna farba dzięki, której możesz wystylizować meble w piękny i autentycznie wygladający sposób, nadając im np. wiarygodnie wyglądającej patyny.

Chcę też, abyś czuła się pewnie malując farbą mleczną meble lub ozdabiając nią inne przedmioty. Farbą mleczną możesz pięknie dekorować, stylizować, postarzać, tworzyć spękania i przecierki, ale i malować na gładko. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wymieszasz farbę, jak ją nałożysz, jakich technik użyjesz.

stylizacja mebli farbami mlecznymi

Farba mleczna jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, można z nią uzykać piękne rezultaty, ale trzeba poznać, zrozumieć i polubić jest specyfikę, pewną jej nieprzewidywalność. To jest farba dla ludzi kreatywnych, którzy tworzą unikalne przedmioty i lubią być zaskakiwani efektami swojej pracy, są otwarci na nieszablonowe rezultaty i chcą eksperymentować.

Farby mleczne Miss Mustard Seed są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o malowanie surowego drewna. Farba wnika mocno w strukturę drewna, podkreśla usłojenie, niemal stapia się z powierzchnią, dzięki czemu drewniany mebel wygląda lekko, naturalnie, nie ma grubej powłoki farby na powierzchni, nie widać śladów pędzla.

Farba mleczna położona na czyste drewno nigdy nie będzie się łuszczyć czy odpadać, więc zapewni trwałe wykończenie na wiele lat. Farba Miss Mustard Seed położona bez preparatu wzmacniajacego przyczepność Bonding Agent i/lub bez zmatowienia na wykończone wcześniej powierzchnie - np. lakierowane, politurowane, bejcowane, woskowane - może zacząć pękać, odpadać, kruszyć się i w ten sposób uzyskasz bardzo autentycznie wygladający efekt postarzenia malowanego przedmiotu. Prawdziwe chippy look osiagniesz tylko z farbą mleczną.

 meble stylizowane meble woskowane

Przecierki, wielowarstwowe i wielokolorowe malowanie jest rownież łatwe do osiągniecia z farbą mleczną. Pomiędzy warstwy farby w różnych kolorach możesz nałożyć woskowy krążek Wax Puck, olej konopny Hemp Oil lub wosk pszczeli, aby farba nie miała przyczepności w danym miejscu i łatwo się dała przecierać lub możesz tym sposobem uzyskać spękania bez używania specjalistycznych preparatów czy medium do cracle.

Warto eksperymentować malując farbą mleczną, tu nie ma ograniczeń czy sztywnych zasad. Spróbuj i zobacz np. co będzie się działo z farbą mleczną, jeśli przyspieszysz jej schnięcie ciepłym powietrzem z suszarki.

 postarzanie mebli jak robić przecierkę

Ogólne wskazówki, jak malować meble farbą mleczną, spisałam tutaj - kliknij, aby zobaczyć podstawową instrukcję.

Pod tym wpisem możesz też pobrać plik, który przygotowałam specjalnie dla moich czytelników i klientów. Zawiera on informacje wprowadzające i kilka porad odnośnie malowania mebli.

O wydajności farb do malowania mebli napisałam osobny post na blogu, tutaj możesz go przeczytać - link.

Jeśli chcesz spróbować i malować meble farbami mlecznymi, to serdecznie zapraszam Ciebie na zakupy w moim sklepie :)

Pozdrawiam,

Ewa

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl