Kategorie blog
Popularne na blogu hasła
Prawa autorskie

Teksty zamieszczone na stronie www.hemma.pl są mojego autorstwa. Zdjęcia na stronie są autorstwa mojego lub autorstwa producentów/dystrybutorów farb Miss Mustard Seed i Fusion Mineral Paint, użyczone na bazie umów. Jeśli jest inaczej, wyraźnie jest to zaznaczone. Uprzejmie proszę nie kopiować.

Jeśli potrzebujesz tekstu o malowaniu mebli, o technikach malowania lub o farbach do mebli, a może opisu produktów, tłumaczenia czy usługi typu copywriting - proszę, napisz lub zadzwoń do mnie, chętnie zapoznam się z ofertą współpracy.

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Malowanie mebli - jak przygotować powierzchnię do malowania 1

Czy można malować meble bez szlifowania? Jak przygotować meble do malowania?

Uczciwie napiszę, że nie ma takiej możliwości, aby bez przygotowania mebla pomalować go z sukcesem. Zawsze w jakiś sposób trzeba przygotować powierzchnię przed malowaniem.

Przygotowanie mebla do malowania może obejmować różne działania, w zależności od tego, z jakim typem mebla mamy do czynienia, jaką powierzchnię chcemy malować i jaki efekt chcemy uzyskać.

Czasem wystarczy mebel tylko dobrze umyć a zarazem odtłuścić (nieustannie polecam do tego celu mydło malarskie), czasem trzeba powierzchnię zmatowić (np. papierem ściernym o gradacji 220) a czasem należy dokładnie całą starą powłokę zeszlifować (bo np. stara farba się łuszczy i odpada).  

W przypadku farb Fusion najczęstszy scenariusz malowania mebla wygląda następująco:

Krok 1. Czyścimy mebel, czyli myjemy go dokładnie! Nie powinno się omijać tego kroku i nie należy robić tego niestarannie. Umycie mebla wodą z mydłem malarskim nie tylko oczyści powierzchnię z brudu, kurzu, ale i ją odtłuści, co jest kluczowe dla malowania z sukcesem. Jeśli na meblu będą resztki np. preparatów typu Pronto do mebli, to możemy napotkać problem z przyczepnością farby czy z jej trwałością. Zwłaszcza, gdy malujemy meble kuchenne musimy przyłożyć się do ich dokładnego umycia i odtłuszczenia.

Czym myc meble przed malowaniem? 

Krok 2. Zawsze dobrym pomysłem jest zmatowienie powierzchni mebla, którą chcemy malować. To zapewni lepsze przyleganie farby i wpłynie korzystnie na jej trwałość. Gdy mebel ma śliską, błyszczącą powierzchnię, to koniecznie trzeba ją zmatowić przed malowaniem. Weź do ręki papier ścierny o gradacji np. 220 i przetrzyj powierzchnię, raz przy razie, to nie ma być mocne szlifowanie, tylko porysowanie powierzchni. Ważne jest, aby naruszyć strukturę powierzchni i przez to zwiększyć jej przyczepność

Po matowieniu, proszę nie zapomnij, aby usunąć z mebla pył po matowieniu

Jak zmatowić mebel przed malowaniem? 

Krok 3. Maluj!

Wymieszaj dobrze, ale delikatnie, farbę w opakowaniu, zanurz pędzel i śmiało maluj. Nie nabieraj farby Fusion na pędzel skąpo, pozwól aby dobrze rozprowadzona po powierzchni mogła się ładnie samopoziomować. Nie pociągaj pędzlem wielokrotnie w jednym miejscu, ponieważ farba schnie szybko i mimowolnie możesz naruszyć jej warstwę, która już wysycha i przez to spowodujesz nierówności, prześwity.

Jak malować meble pędzlem?

 

Łóżko w sypialni ze zdjęć zostało pomalowanie kolorem Little Whale z linii farb Tones for Tots Fusion, które są certyfikowane specjalnie tak, aby spełniły surowe wymagania związane z malowaniem mebli dziecięcych.

Jak pomalowac łóżko do sypialni? 

 

Komentarze do wpisu (1)

25 lutego 2018

super o to wlasnie mi chodzilo bardzo dobra farba

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl