Kategorie blog
Popularne na blogu hasła
Prawa autorskie

Teksty zamieszczone na stronie www.hemma.pl są mojego autorstwa. Zdjęcia na stronie są autorstwa mojego lub autorstwa producentów/dystrybutorów farb Miss Mustard Seed i Fusion Mineral Paint, użyczone na bazie umów. Jeśli jest inaczej, wyraźnie jest to zaznaczone. Uprzejmie proszę nie kopiować.

Jeśli potrzebujesz tekstu o malowaniu mebli, o technikach malowania lub o farbach do mebli, a może opisu produktów, tłumaczenia czy usługi typu copywriting - proszę, napisz lub zadzwoń do mnie, chętnie zapoznam się z ofertą współpracy.

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Wydajność farb Fusion do malowania mebli - przykład w kolorze Inglenook od Fusion 0

Nie ma lepszego sposobu na udzielenie informacji, jak wydajna jest farba do malowania mebli, niż konkretny przykład. Jedna z klientek podzieliła się ze mną zdjęciami mebla pomalowanego przez nią farbą Fusion. To była pierwsza realizacja pani Katarzyny z użyciem farb Fusion i bardzo się cieszę patrząc na te zdjecia, ponieważ według mnie to jest naprawdę piękny projekt.

Malowanie mebli przed i po farba Fusion

Do pomalowania tej komody (jak widać w całości, wewnątrz i na zewnątrz) pani Katarzyna zużyła 3/4 standardowego opakowania 500 ml farby Fusion w kolorze Inglenook. Wystarczyła jedna warstwa farby, aby w pełni zakryć poprzedni kolor. Mebel został raz pomalowany, nie był woskowany ani lakierowany - nie ma takiej potrzeby, gdy pracujemy z farbami akrylowo-mineralnymi Fusion.

Farba Fusion składa się z m.in. 100% żywic akrylowych, mineralnych pigmentów i wody. Po pomalowaniu mebla, farba wysycha, woda odparowuje a akryl sie utwardza, tworząc trwałą i matową powłokę, która jest zmywalna, wodoodporna i wytrzymała na zabrudzenia. Oczywiście, jeżeli jest chęć lub potrzeba, to można mebel np. zawoskować ciemnym woskiem, aby go wystylizować lub nadać mu satynowy połysk.

meble w kolorze mint

Pani Katarzyna, oprócz farby Fusion w kolorze Inglenook, kupiła w moim sklepie również preparat zwiększający przyczepność farby do malowania mebli, czyli Ultra Grip od Fusion. Zanim na mebel nałożyła wartwę koloru, pokryła całość cienką warstwą preparatu, co zawsze jest dobrym rozwiązaniem, jesli mamy mebel o śliskiej powierzchni i martwimy się o przyczepność farby.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa

 

PS. Pani Kasiu, raz jeszcze pięknie dziękuję za przesłanie do mnie zdjęć Pani projektu! Pozdrawiam serdecznie!

Save

Save

Save

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl