Prawa autorskie

Teksty zamieszczone na stronie www.hemma.pl są mojego autorstwa. Zdjęcia na stronie są autorstwa mojego lub autorstwa producentów/dystrybutorów farb Miss Mustard Seed i Fusion Mineral Paint, użyczone na bazie umów. Jeśli jest inaczej, wyraźnie jest to zaznaczone. Uprzejmie proszę nie kopiować.

Jeśli potrzebujesz tekstu o malowaniu mebli, o technikach malowania lub o farbach do mebli, a może opisu produktów, tłumaczenia czy usługi typu copywriting - proszę, napisz lub zadzwoń do mnie, chętnie zapoznam się z ofertą współpracy.

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Farba Fusion Mineral Paint - co to? Jak malować?

Farba Fusion Mineral Paint do malowania mebli to farba na bazie wody o zerowym poziomie VOC (brak szkodliwych Lotnych Związków Organicznych). Nie zawiera toksycznych składników, których opary mogłyby Ci szkodzić podczas malowania lub uwalniałyby się z mebla długo po pomalowaniu. Farba Fusion do mebli nie ma w swoim składzie m.in. ftalanów, formaldehydu, amoniaku, związków ołowiu. Farba Fusion to farba mineralno-akrylowa, nie jest to farba kredowa, lateksowa czy winylowa. Możesz nią malować meble dziecięce, meble stojące w sypialni i każde inne.

Farba Fusion do malowania mebli to 100% akrylowa polimerowa emulsja, dlatego ta farba akrylowa do mebli jest wytrzymała, odporna na czynniki zewnętrzne i wodoodporna. Farba Fusion to farba mineralno-akrylowa o doskonałej przyczepności (efekt zawartości 100% żywic akrylowych), która pięknie się rozprowadza, więc jest wygodna w malowaniu. Farba Fusion to farba samopoziomująca (czyli wysychając, wygładza się). Fusion szybko wysycha tworząc na meblu piękną, matową i bardzo trwałą powłokę. Dlatego farby Fusion są idealne do malowania mebli kuchennych i łazienkowych!

Farba Fusion ma wyjątkowo wysokie krycie i niesamowicie piękne kolory. Farby Fusion to farby niezwykle mocno pigmentowane - to wpływa znacząco na cenę produktu. Pigmenty są pochodzenia mineralnego, stąd nazwa farby: Fusion Mineral Paint. Już po jednym pociągnięciu pędzla po malowanej powierzchni zrozumiesz, dlaczego warto było kupić farbę o tak wysokiej jakości.

Z Fusion malowanie mebli jest proste - tylko umyj meble, lekko przetrzyj papierem ściernym, aby zmatowić powierzchnię i możesz malować - pędzlem lub wałkiem. Jeśli mebel był wcześniej woskowany, to usuń wosk przed malowaniem (poprzez przetarcie powierzchni papierem ściernym o gradacji 220 lub preparatem do ściągania wosku). Farba schnie w ciągu godziny czy dwóch (to zależy od temperatury i wilgotności powietrza). Możesz użytkować mebel po tym, jak ona wyschnie, tym niemniej miej na uwadze, że finalnie farba utwardza się i uzyskuje pełnię swoich właściwości do 21 dni.

Dla lepszej wytrzymałości farby pomaluj nią mebel dwukrotnie, choć zazwyczaj już jedna warstwa w przypadku większości kolorów zapewnia pełne krycie. Malując laminat, szkło lub plastik rozważ pomalowanie powierzchni najpierw preparatem Ultra Grip z linii produktów pomocniczych Fusion. Ultra Grip to preparat, który jeszcze bardziej wzmacnia przyczepność farby Fusion na śliskich powierzchniach – z nim możesz malować nawet meble lakierowane na wysoki połysk!

Farby Fusion nie musisz po malowaniu woskować ani lakierować. Farba Fusion wysychając tworzy wytrzymałą, zmywalną i wodoodporną powłokę. Jeśli chcesz dodatkowego zabezpieczenia (np. na blatach biurek czy na blatach kuchennych), użyj naszego lakieru Clear Tough Coat Matte Wipe-on Poly. Lakierowanie z tym produktem to sama przyjemność i wygoda – nakładasz lakier na pomalowane powierzchnie wilgotną szmatką. Nie ma nic prostszego! Lakier z linii Fusion nie żółknie, nie powoduje też żółknięcia farby i daje matowe wykończenie, tak samo jak farby Fusion.

Opakowanie 500ml farby Fusion pokryje ok. 7m2 malowanej powierzchni, to naprawdę dużo. Jedno opakowanie starczy na np. pomalowanie szafy, komody, szafek nocnych i stołu. Możesz u nas zakupić również testery farby Fusion o pojemności 37ml.

Testuj, próbuj, maluj – bądź kreatywna i szukaj rozwiązań najlepszych dla Ciebie. Z farbami Fusion piękne malowanie mebli jest naprawdę proste.

Jeśli chcesz malować meble, gdy jesteś w ciąży lub karmisz dziecko piersią, rozważ ewentualną konsultację ze swoim lekarzem. Sama jestem matką trójki dzieci i zapewniam Ciebie, że farby Fusion do malowania mebli to produkty bezpieczne i nietoksyczne (ja bez obaw maluję Fusion przy dzieciach, malowałam również bądąc w ciąży), ale wiem też, że ciąża i karmienie piersią to stany fizjologiczne, w których ciało może reagować rozmaicie, nawet na naturalne i ekologiczne produkty.

Farby Fusion™ Tones for Tots™ to linia farb do mebli stworzona specjalnie do malowania mebli dziecięcych. Kolory farb dla dzieci Tones for Tots (tłum. "kolory dla najmłodszych") są zgodne z amerykańskimi i europejskimi normami bezpieczeństwa zabawek odnośnie braku ołowiu czy ftalanów w farbach. Tym niemniej, nie powinno się narażać dziecka na ryzyko połknięcia drobinek jakiejkolwiek farby - dlatego nie maluj żadną farbą np. drewnianych dziecięcych gryzaków.

Pozdrawiam,

Ewa, właścicielka sklepu Hemma.pl

Save

Save

Baner PayU sklep internetowy

Save

Save

Save

Save

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl