Farba Fusion Mineral Paint - co to? Jak malować?

Farba Fusion Mineral Paint do malowania mebli to farba na bazie wody o zerowym poziomie VOC (brak szkodliwych Lotnych Związków Organicznych). Nie zawiera toksycznych składników, których opary mogłyby Ci szkodzić podczas malowania lub uwalniałyby się z mebla długo po pomalowaniu. Farba Fusion do mebli nie ma w swoim składzie m.in. ftalanów, formaldehydu, amoniaku, związków ołowiu. Farba Fusion to farba mineralno-akrylowa, nie jest to farba kredowa, lateksowa czy winylowa. Możesz nią malować meble dziecięce, meble stojące w sypialni i każde inne.

Farba Fusion do malowania mebli to 100% akrylowa polimerowa emulsja, dlatego ta farba akrylowa do mebli jest wytrzymała, odporna na czynniki zewnętrzne i wodoodporna. Farba Fusion to farba akrylowa o doskonałej przyczepności (efekt zawartości 100% żywic akrylowych), która pięknie się rozprowadza, więc jest wygodna w malowaniu. Farba Fusion to farba samopoziomująca (czyli wysychając, wygładza się). Fusion szybko wysycha tworząc na meblu piękną, matową i bardzo trwałą powłokę. Dlatego farby Fusion są idealne do malowania mebli kuchennych i łazienkowych!

Farba Fusion ma wyjątkowo wysokie krycie i niesamowicie piękne kolory. Farby Fusion to farby niezwykle mocno pigmentowane - to wpływa znacząco na cenę produktu. Pigmenty są pochodzenia mineralnego, stąd nazwa farby: Fusion Mineral Paint. Już po jednym pociągnięciu pędzla po malowanej powierzchni zrozumiesz, dlaczego warto było kupić farbę o tak wysokiej jakości.

Z Fusion malowanie mebli jest proste - tylko umyj meble, lekko przetrzyj papierem ściernym, aby zmatowić powierzchnię i możesz malować - pędzlem lub wałkiem. Jeśli mebel był wcześniej woskowany, to usuń wosk przed malowaniem (poprzez przetarcie powierzchni papierem ściernym o gradacji 220 lub preparatem do ściągania wosku). Farba schnie w ciągu godziny czy dwóch (to zależy od temperatury i wilgotności powietrza). Możesz użytkować mebel po tym, jak ona wyschnie, tym niemniej miej na uwadze, że finalnie farba utwardza się i uzyskuje pełnię swoich właściwości do 21 dni.

Dla lepszej wytrzymałości farby pomaluj nią mebel dwukrotnie, choć zazwyczaj już jedna warstwa w przypadku większości kolorów zapewnia pełne krycie. Malując laminat, szkło lub plastik rozważ pomalowanie powierzchni najpierw preparatem Ultra Grip z linii produktów pomocniczych Fusion. Ultra Grip to preparat, który jeszcze bardziej wzmacnia przyczepność farby Fusion na śliskich powierzchniach – z nim możesz malować nawet meble lakierowane na wysoki połysk!

Farby Fusion nie musisz po malowaniu woskować ani lakierować. Farba Fusion wysychając tworzy wytrzymałą, zmywalną i wodoodporną powłokę. Jeśli chcesz dodatkowego zabezpieczenia (np. na blatach biurek czy na blatach kuchennych), użyj naszego lakieru Clear Tough Coat Matte Wipe-on Poly. Lakierowanie z tym produktem to sama przyjemność i wygoda – nakładasz lakier na pomalowane powierzchnie wilgotną szmatką. Nie ma nic prostszego! Lakier z linii Fusion nie żółknie, nie powoduje też żółknięcia farby i daje matowe wykończenie, tak samo jak farby Fusion.

Opakowanie 500ml farby Fusion pokryje ok. 7m2 malowanej powierzchni, to naprawdę dużo. Jedno opakowanie starczy na np. pomalowanie szafy, komody, szafek nocnych i stołu. Możesz u nas zamówić testery farby Fusion o pojemności 37ml. Może niedługo będą też one w regularnej sprzedaży.

Testuj, próbuj, maluj – bądź kreatywna i szukaj rozwiązań najlepszych dla Ciebie. Z farbami Fusion piękne malowanie mebli jest naprawdę proste.

Jeśli chcesz malować meble, gdy jesteś w ciąży lub karmisz dziecko piersią, rozważ ewentualną konsultację ze swoim lekarzem. Sama jestem matką trójki dzieci i zapewniam Ciebie, że farby Fusion do malowania mebli to produkty bezpieczne i nietoksyczne (ja bez obaw maluję Fusion przy dzieciach, malowałam również bądąc w ciąży), ale wiem też, że ciąża i karmienie piersią to stany fizjologiczne, w których ciało może reagować rozmaicie, nawet na naturalne i ekologiczne produkty.

Farby Fusion™ Tones for Tots™ to linia farb do mebli stworzona specjalnie do malowania mebli dziecięcych. Kolory farb dla dzieci Tones for Tots (tłum. "kolory dla najmłodszych") są zgodne z amerykańskimi i europejskimi normami bezpieczeństwa zabawek odnośnie braku ołowiu czy ftalanów w farbach. Tym niemniej, nie powinno się narażać dziecka na ryzyko połknięcia drobinek jakiejkolwiek farby - dlatego nie maluj żadną farbą np. drewnianych dziecięcych gryzaków.

Pozdrawiam,

Ewa, właścicielka sklepu Hemma.pl

Save

Save

Baner PayU sklep internetowy

Save

Save

Save

Save

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl