Prawa autorskie

Teksty zamieszczone na stronie www.hemma.pl są mojego autorstwa. Zdjęcia na stronie są autorstwa mojego lub autorstwa producentów/dystrybutorów farb Miss Mustard Seed i Fusion Mineral Paint, użyczone na bazie umów. Jeśli jest inaczej, wyraźnie jest to zaznaczone. Uprzejmie proszę nie kopiować.

Jeśli potrzebujesz tekstu o malowaniu mebli, o technikach malowania lub o farbach do mebli, a może opisu produktów, tłumaczenia czy usługi typu copywriting - proszę, napisz lub zadzwoń do mnie, chętnie zapoznam się z ofertą współpracy.

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Farba mleczna - co to? Jak malować?

MMS Milk Paint (farba mleczna, farba kazeinowa) to znana od wieków naturalna farba zawierająca proteiny mleka (kazeina), wapienie, glinę, kredę oraz pigmenty. Jest to produkt używany od wieków do malowania mebli i drewna.

Farba mleczna nadaje się do malowania przedmiotów stojących wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ jest naturalnie odporna na działanie grzybów. Farba mleczna Miss Mustard Seed zapewnia całkowicie oddychającą powłokę i jest idealna do malowania drewna, gipsu oraz innych powierzchni. Jest bardzo przyjazna środowisku, całkowicie nietoksyczna i nie zawiera żadnych lotnych związków organicznych (zero VOC). Farba mleczna sprzedawana jest w postaci proszku. Po prostu dodaj wody i stwórz swoją farbę!

Jedno duże opakowanie farby mlecznej (duże opakowanie z 230 gr proszku) pozwoli na pomalowanie powierzchni np. dwóch komód lub dużej szafy, co oznacza około 6-7 m2 powierzchni.

Litr farby używanej jak bejca lub do malowania w stylu  washed-look pokryje około 13m2.

*     *    *

Malowanie farbą mleczną Miss Mustard Seed's Milk Paint

INSTRUKCJA PODSTAWOWA

Przed malowaniem, po prostu zmieszaj proszek znajdujący się w opakowaniu z zimną lub letnią wodą. To jest proste - sama tworzysz swoją farbę!

Powierzchnia malowana farbą mleczną jest wyjątkowa. Farba mleczna może zapewnić Ci doskonałe krycie pełnią koloru lub może pomóc uzyskać piękny, naturalny efekt bejcy – wszystko zależy od tego, w jakich proporcjach wymieszasz proszek z wodą.

Farba mleczna może być położona na każdej porowatej powierzchni bez wcześniejszego jej gruntowania. Ta farba nigdy nie będzie się łuszczyć ani odpryskiwać na porowatej, chłonnej powierzchni, ponieważ wniknie w strukturę drewna i mocno zwiąże się z podłożem. Aby uzyskać doskonałą przyczepność na wcześniej wykończonych powierzchniach należy je lekko zmatowić i dodać do farby preparat Bonding Agent z Miss Mustard Seed's Milk Paint.

Jeśli położysz farbę mleczną bez przygotowania (zmatowienia) powierzchni lub bez dodania Bonding Agent na wykończoną powierzchnię mebla (np. lakier, politura) możesz liczyć na wspaniały efekt, który jest możliwy do osiągnięcia tylko z farbą mleczną. Farba może zacząć miejscami pękać, łuszczyć się i odpadać w bardzo dekoracyjny i urokliwy sposób, co pozwala na osiągnięcie naturalnie wyglądającego chippy look!

Mieszanie farby:

Jak wygląda farba mleczna

W osobnym pojemniku wymieszaj równe miarki wody i proszku. Najpierw wlej wodę, potem dosyp proszek i wymieszaj dokładnie. Odstaw farbę na 5-15 minut i potem znów dokładnie wymieszaj.

Jak mieszać farbę mleczną do malowania mebli

Dobrze przygotowana farba mleczna ma lekko kremową konsystencję. Wypróbuj farbę w niewidocznym miejscu mebla lub na innym przedmiocie. Jeśli powłoka jest zbyt cienka, zbyt słabo kryjąca, dodaj odrobinę proszku i znów wymieszaj. Jeśli czujesz i widzisz, że farba jest za gęsta, nie maluje się gładko, pędzel „ciężko idzie”, dodaj trochę wody. Dobrze wymieszaj i pamiętaj, aby w trakcie malowania od czasu do czasu mieszać farbę, unosząc pigmenty, ktore osiadły na dnie.

Malowanie farbą do mebli farba mleczna

Farba mleczna jest stworzona z pięciu całkowicie naturalnych składników (kazeina, czyli proteiny mleka, wapienie, glina, kreda i naturalne pigmenty), nie zawiera wypełniaczy, więc trzeba dbać, aby pigmenty nie osiadły na dnie pojemnika z wymieszaną farbą, poprzez mieszanie zawiesiny od czasu do czasu.

Gładkie malowanie mebli

Farba schnie około 30 minut. W zależności od Twojego pomysłu na malowanie, możesz malować mebel raz lub dwa, trzy razy. Po pomalowaniu możesz lekko przetrzeć pomalowaną powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym (gradacja 320 i wyżej), aby ją wygładzić.

Następnie należy farbę mleczną zaimpregnować. W tym celu nałóż na farbę naturalny wosk Miss Mustard Seed's Milk Paint, który nie zawiera szkodliwej terpentyny albo olej konopny od Miss Mustard Seed's Milk Paint. Możesz też farbę zabezpieczyć matowym, bezwonnym lakierem Tough Coat od Miss Mustard Seed's Milk Paint. Wszystkie produkty są dostępne w moim sklepie. Zapraszam!

Mebel pomalowany różową farbą do menli kolor Arabesque

Farba mleczna to produkt znany od wieków, wyjątkowy i niepowtarzalny. Umożliwia osiągniecie wspaniałych efektów, na artystyczne lub proste malowanie. Malowana powierzchni wygląda bardzo naturalnie, gładko, nie ma śladów pędzla, grubej powłoki farby na meblu.

Życzę powodzenia w malowaniu. W razie pytań zawsze służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na zakupy,

Ewa, właścicielka sklepu www.hemma.pl

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Baner PayU sklep internetowy

Save

Save

Save

Save

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl